Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszają na bezpłatne warsztaty z projektowania działań edukacyjnych o lokalnym dziedzictwie kulturowym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się 25 kwietnia 2019 roku o godzinie 9.30 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich 6.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Formularz zgłoszeniowy Program warsztatów

 

W celu wzięcia udziału w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 kwietnia. Ze względu na charakter warsztatów do udziału w spotkaniu zapraszamy dwóch przedstawicieli z danej organizacji/instytucji. Szczegóły związane z tematyką warsztatów są zawarte w załączonym programie. Dodatkowych informacji udziela: Krystian Strauss z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego KPCK w Bydgoszczy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość poznania idei Europejskich Dni Dziedzictwa, nauczenia się jak identyfikować elementy lokalnego dziedzictwa tak, aby z ich wykorzystaniem tworzyć ciekawe działania kulturalne animujące społeczność lokalną. Podczas warsztatów również uczestnicy będą mogli zaprojektować wydarzenia, które zostaną włączone w obchody tegorocznej edycji EDD „Polski splot”.

Warsztaty są skierowane do przedstawicieli instytucji kultury, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz właścicieli zabytków zainteresowanych współpracą przy Europejskich Dniach Dziedzictwa.

Wiedza uzyskana podczas warsztatów będzie również przydatna przy organizacji innych wydarzeń z zakresu dziedzictwa kulturowego.

Prowadzenie:
Anna Czyżewska wiceprezeska Federacji Mazowia. Od ponad 10 lat zajmująca się dziedzictwem kulturowym, studiami nad pamięcią, edukacją, partycypacją i dialogiem społecznym.
Paulina Kobza etnografka, animatorka kultury, trenerka. Przez wiele lat była związana z Narodowym Centrum Kultury, gdzie odpowiadała za koordynację programu szkoleniowego "Kultura bez wyjątku" i corocznej konferencji dla animatorów kultury "Ogólnopolska Giełda Projektów". Obecnie współpracuje z Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury
w Bydgoszczy

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
t 52. 585 15 01?3
f ?2. 585 15 00
e sekretariat@kpck.pl
w kpck.pl
w edd.nid.pl