Święto Szlaku TeH2O - Techofest

Zdarzenia

Tytul:
Święto Szlaku TeH2O - Techofest
Kiedy:
Śr, 12. wrzesień 2018 - So, 15. wrzesień 2018
Gdzie:
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Kategorie:
Wystawy, Wykłady, Zwiedzanie, Konkursy, Warsztaty, Koncerty

Opis

Po odzyskaniu niepodległości liczne bydgoskie przedsiębiorstwa przeszły z rąk niemieckich w ręce polskie. Wbrew oczekiwaniom zaborcy zmiana ta przyniosła Polsce wielki sukces, a data odzyskania niepodległości stała się dla naszego miasta początkiem prosperity i odbudowaniem polskości tak na niwie społecznej, jak i ekonomicznej. W tym roku podczas Święta Szlaku kierujemy wzrok nie tylko na technikę, ale i na ten ważny dla naszego kraju moment. Tegoroczny TehoFest wpisuje się również w Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Koordynator Szlaku – Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, zaprasza mieszkańców oraz turystów do celebrowania dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy. W sobotę, 15 września otwieramy drzwi do poznawania tajemnic i historii, które skrywają wszystkie obiekty znajdujące się na szlaku.

Muzeum Okręgowe zaprasza do następujących obiektów: Spichrzy nad Brdą, Exploseum, Europejskiego Centrum Pieniądza, Galerii Sztuki Nowoczesnej, Zbiorów Archeologicznych, dawnej Apteki pod Łabędziem (plener) oraz w ramach partnerstwa Dom Leona Wyczółkowskiego.

Zwiedzający będą mieli okazję wysłuchać szlakowych opowieści o roli zabytkowych już spichlerzy, czy nieistniejącej mennicy ( zapraszamy na wystawę „Skarb bydgoski”) . Na najmłodszych czekać będą gry, warsztaty (w tym kulinarne)  i zabawy, konkursy z nagrodami, gra miejska „Przemysłowa Bydgoszcz”.

W Exploseum nie zabraknie pokazów chemicznych oraz spotkań z historycznymi postaciami.

Święto Szlaku Teh2O – TehoFest - miejsce:  obiekty przemysłowe znajdujące się poza szlakiem TeH2O, gdzie planowana będzie organizacja: koncertów, spektakli, pokazów sztuki performance; finał: 15.09.2018 od godz. 12.00 w obiektach znajdujących się na Szlaku TeH2O, proponowane atrakcje: zwiedzanie obiektów, pokazy, warsztaty, spotkania autorskie, konkursy, finał zakończony koncertem audiowizualnym w Fabryce Obrabiarek do Drewna około godz. 21.30.

Szczegóły na stronie: www.ludzieitechnika.pl

Organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kontakt: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, tel. 52 585 99 09, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, tel. 52 325 55 40, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Miejsce

Lokalizacja:
Bydgoszcz
Ulica:
-
Kod:
-
Miasto:
Bydgoszcz
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Kraj:
Poland
Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury
w Bydgoszczy

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
t 52. 585 15 01?3
f ?2. 585 15 00
e sekretariat@kpck.pl
w kpck.pl
w edd.nid.pl