Wystawa „Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska”

Zdarzenia

Tytul:
Wystawa „Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska”
Kiedy:
So, 15. wrzesień 2018 - N, 16. wrzesień 2018
Gdzie:
Skępe, kujawsko-pomorskie
Kategoria:
Wystawy

Opis

W dniach 15-16 września w pięknych krużgankach klasztoru oo. Bernardynów w Skępem będzie można zobaczyć wystawę „Niepodległa dla Wszystkich – Polska – Dobrzyńska – Skępska” zorganizowaną z wykorzystaniem wszelkich dostępnych materiałów - zdjęć, publikacji, prac plastycznych dzieci i młodzieży i wszelkich materiałów związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości Polski -  rozumianej jako niepodległość w każdym obszarze, zarówno na płaszczyźnie walki o niepodległość w czasach zaborów, jak i późniejszej walki o utrzymanie niepodległości i troski o rozwój lokalnych małych ojczyzn.

Wystawa będzie podkreślać udział mieszkańców Skępego i Ziemi Dobrzyńskiej w walce o niepodległość i ich wkład w budowanie ich "małej ojczyzny" na przestrzeni dziejów. W ramach wydarzenia przewiduje się zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców i ekspozycji prac w trakcie tegorocznych obchodów EDD.

 

Organizator: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem

Kontakt: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem, tel. 54 287 70 15, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Miejsce

Lokalizacja:
Kościół i klasztor pw. Zwiastowania NMP w Skępem
Ulica:
Klasztorna 5
Kod:
87-630
Miasto:
Skępe
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Kraj:
Poland
Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury
w Bydgoszczy

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
t 52. 585 15 01?3
f ?2. 585 15 00
e sekretariat@kpck.pl
w kpck.pl
w edd.nid.pl