Pokaz filmu Juana Manuela Cotelo „Ślady stóp”

Zdarzenia

Tytul:
Pokaz filmu Juana Manuela Cotelo „Ślady stóp”
Kiedy:
N, 16. wrzesień 2018
Gdzie:
Wylatowo, kujawsko-pomorskie
Kategoria:
Pokazy filmowe

Opis

Kościół w Wylatowie pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie to obiekt drewniany z 1761 roku, jest cennym przykładem drewnianego budownictwa sakralnego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Malowniczo usytuowany, na wzgórzu, we wnętrzu skrywa wiele zabytków począwszy od XV wieku. Obecnie świątynia przechodzi gruntowne prace rewaloryzacyjne i konserwatorskie – będzie je można zobaczyć z bliska podczas Europejskich Dni Dziedzictwa 2018. Wydarzeniem zaplanowanym z okazji EDD w tym roku jest pokaz filmu hiszpańskiego reżysera J.M. Cotelo „Ślady stóp”. Film będzie można zobaczyć w niedzielę, 16 września o godz. 20:00.

„Poszukuję 10 dzielnych podróżników chętnych przejść 1000 kilometrów w 40 dni. Dotarcie do celu nie jest zapewnione. Obiecuję cierpienie i na przemian przejmujące zimno i nieznośny upał. Najprawdopodobniej nabawisz się kontuzji, obolałych mięśni i pęcherzy na stopach. Zniechęcenie i pokusa zrezygnowania zapewnione codziennie. Snu – niewiele, czasem na zimnej ziemi. Nieuniknione przypadki zabłądzenia. Jednak…nagrodą może być odnalezienie siebie. Tak zaczyna się opowieść o drodze i poszukiwaniu…”

Film będzie wyświetlany w kościele, który leży na szlaku pielgrzymkowym do sanktuarium św. Jakuba w Hiszpanii i co jakiś czas gości pątników z różnych krajów Europy.

Organizator: Parafia rzymsko-katolicka pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie

Współorganizator: Mogileński Dom Kultury

Kontakt: Parafia rzymsko-katolicka pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie, t 52 315 87 23, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Miejsce

Lokalizacja:
Kościół parafialny pw. Św. Ap. Piotra i Pawła
Ulica:
Wylatowo 94
Kod:
88-342
Miasto:
Wylatowo
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Kraj:
Poland
Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury
w Bydgoszczy

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
t 52. 585 15 01?3
f ?2. 585 15 00
e sekretariat@kpck.pl
w kpck.pl
w edd.nid.pl