37. Artystyczny Przegląd Ruchu Seniora „O Zegar Czasu”

Zdarzenia

Tytul:
37. Artystyczny Przegląd Ruchu Seniora „O Zegar Czasu”
Kiedy:
So, 8. wrzesień 2018
Gdzie:
Aleksandrów Kujawski, kujawsko-pomorskie
Kategoria:
Przeglądy artystyczne

Opis

Zespoły, soliści, gawędziarze biorący udział w przeglądzie nawiązują w swoich występach i prezentacjach do tradycji i zwyczajów kujawskich. Na scenie można będzie zobaczyć tańce ludowe, usłyszeć muzykę, posłuchać pieśni, gawęd, zobaczyć tradycyjne obrzędy przekazywane z pokolenia na pokolenie. W tym roku imprezę wzbogacą pieśni patriotyczne. Regulamin zobowiązuje zespoły i solistów do zaprezentowania co najmniej jednego utworu patriotycznego.

Od kilku lat przeglądom towarzyszą pokazy wyrobów rękodzielniczych i kulinarnych Klubu „Kobiet Aktywnych” z Wołuszewa (niedaleko Ciechocinka), jak również „Aleksandrowskich Pasjonatów”. W wydarzeniu wezmą udział zespoły z całego województwa, m.in. z Włocławka, Brześcia Kujawskiego, Konecka, Raciążka, Wagańca, Bądkowa, Lubania. Przegląd rozpocznie się o godz. 10:00.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim

Dane kontaktowe: Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim, tel. 54 282 25 27, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Miejsce

Lokalizacja:
Dworzec Kolejowy - Sala im. Edwarda Stachury
Ulica:
Wojska Polskiego 2
Kod:
87-700
Miasto:
Aleksandrów Kujawski
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Kraj:
Poland
Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury
w Bydgoszczy

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
t 52. 585 15 01?3
f ?2. 585 15 00
e sekretariat@kpck.pl
w kpck.pl
w edd.nid.pl