Zatopione wsie

Zdarzenia

Tytul:
Zatopione wsie
Kiedy:
Cz, 12. wrzesień 2019
Gdzie:
Skępe, kujawsko-pomorskie
Kategoria:
Wystawy

Opis

W malowniczej gminie Skępe odbędzie się podsumowanie pracy dokumentacyjnych i porządkowych cmentarzy ewangelicko-augsburskich w miejscowościach Boguchwała, Franciszkowo, Łąkie oraz Skępe.

Wspólnie z mieszkańcami gminy udokumentujemy zachowane do dziś materialne świadectwa obecności społeczności żydowskiej, olęderskiej i ewangelickiej. Wraz ze specjalistami od konserwacji zabytków, młodzież i mieszkańcy dokonają inwentaryzacji, opracują dokumentację, uporządkują zabytkowe obiekty i dokonają oznaczeń, według przygotowanych przez siebie informacji. W ramach podsumowania powstanie multimedialna wystawa i prezentacje dokumentujące wszystkie działania.

 

Wystawa odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Skępem przy ul. Kolejowej 8

 

Organizator: Fundacja Ari Ari

Partnerzy i sponsorzy: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Wspólnie dla dziedzictwa, Fundacja Ładowarka, Archiwum Państwowe w Toruniu Oddział we Włocławku, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Parafia Ewangelicko-Augsburska we Włocławku, Miasto i Gmina Skępe

Dane kontaktowe: Fundacja Ari Ari, Longin Graczyk, tel. 668 289 915, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Miejsce

Lokalizacja:
Gminny Ośrodek Kultury w Skępem
Ulica:
Kolejowa
Kod:
8
Miasto:
Skępe
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Kraj:
Poland
Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury
w Bydgoszczy

plac Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
t 52. 585 15 01?3
f ?2. 585 15 00
e sekretariat@kpck.pl
w kpck.pl
w edd.nid.pl